Back to top

Filip Krolewski

Krolewski L'Casei

Sýr Krolewski Markýz L'casei je opravdovou lahůdkou. Jeho delikátní chuť uspokojí i toho největšího gurmána. Sýr je obohacen o kulturu L.casei, která výrazně přispívá správnému fungování trávení.

Obsah tuku v sušině min. 45 %

Obsah sušiny min. 55 %

Přírodní polotvrdý sýr ementálského typu 

Více na: www.krolewski.cz 

O Filipovi Krolewski

Filip Krolewski měl od mala jednoduchý vkus. Spokojil se s tím nejlepším. Ve svých mladých letech se vydal na francouzský dvůr objevit pravou kulturu a nové styly. 

Umělecké střevo se u něj nezapře. Proto se stal inspirací pro nespočet světových malířů, hudebníků a spisovatelů. Těm pomáhal při jejich tvorbě v časech, kdy postrádali svojí můzu. Pod pseudonynem Le Kasein se tak nesmazatelně zapsal do historie. 

A co jemu pomáhá při tvorbě? "Přidej sýr!" je jeho motto. 

Související příběhy

Kdysi dávno, někdy mezi lety 1500 a 1517, se již vážený Filip Krolewski vydal do Itálie. V té době zde tvořil vousatý umělec Leonardo da Vinci. Filip se rozhodl ho navštívit. 

Kdysi, někdy mezi lety 1900–1929, se Filip vydal do Francie za svým přítelem, malířem Salvadorem Dalí. Ten byl zrovna nešťastný. Jeho tvůrčí múza se ztrácela v nedohlednu.

Další recepty

Párty sýrové krekry

Na zámku v tomto období pořádáme mnoho bálů, plesů a karnevalů. Když začne být po půlnoci zábava v plném proudu a šlechta je značně rozjařená, přijde vhod tahle malá sýrová pochoutka. Přidej sýr!

Filip Krolewski

Ražniči se sýrem Krolewski, šunkou a rajčaty

Dnes vdávám svou jedinou dceru. Celé království oslavuje a raduje se. Aby ne! Na zámku jsme uspořádali hostinu a jako hlavní chod královská kuchyně připravila tyto lahodné ražniči. Přidej sýr!

Filip Krolewski

Cibulový koláč s ementálem

Po každodenní vyjížďce na koni mi po obědě pěkně vyhládne, ale do večeře je vždy daleko. S kručícím břichem si proto k svačince nechávám upéct tento znamenitý koláč. Přidej sýr!

Filip Krolewski

Sýrové penne s brokolicí

Já, Filip Krolewski na vědomost dávám, že v naší královské kuchyni se zrodilo něco nevídaného a neslýchaného. A to penne od našich italských sousedů. Tutti bene italiano!  Přidej sýr!

Filip Krolewski

Lahodná francouzská cibulačka se sýrem Krolewski

Ve Francii se vždycky všechno táhne. Na úřadech se to táhne, s námluvami dam se to táhne, a dokonce i tato cibulačka se táhne. Rozpuštěný sýr ji dodá jemnou oříškovou chuť. Přidej sýr!

Filip Krolewski

Vaječnice - Vyzkoušejte ozvláštněnou verzi známých fondue

Švýcarské fondue asi zná každý. Ale co takovou vaječnici? Když jsem byl ve Francii, míchaná vajíčka byla opravdu hodně zlehka udělané. Krémovost těchto vajíček jsem snoubil se sýrem Krolewski. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Filip Krolewski