Back to top

Filip Krolewski

Krolewski L'Casei

Sýr Krolewski Markýz L'casei je opravdovou lahůdkou. Jeho delikátní chuť uspokojí i toho největšího gurmána. Sýr je obohacen o kulturu L.casei, která výrazně přispívá správnému fungování trávení.

Obsah tuku v sušině min. 45 %

Obsah sušiny min. 55 %

Přírodní polotvrdý sýr ementálského typu 

Více na: www.krolewski.cz 

O Filipovi Krolewski

Filip Krolewski měl od mala jednoduchý vkus. Spokojil se s tím nejlepším. Ve svých mladých letech se vydal na francouzský dvůr objevit pravou kulturu a nové styly. 

Umělecké střevo se u něj nezapře. Proto se stal inspirací pro nespočet světových malířů, hudebníků a spisovatelů. Těm pomáhal při jejich tvorbě v časech, kdy postrádali svojí můzu. Pod pseudonynem Le Kasein se tak nesmazatelně zapsal do historie. 

A co jemu pomáhá při tvorbě? "Přidej sýr!" je jeho motto. 

Související příběhy

Kdysi dávno, někdy mezi lety 1500 a 1517, se již vážený Filip Krolewski vydal do Itálie. V té době zde tvořil vousatý umělec Leonardo da Vinci. Filip se rozhodl ho navštívit. 

Kdysi, někdy mezi lety 1900–1929, se Filip vydal do Francie za svým přítelem, malířem Salvadorem Dalí. Ten byl zrovna nešťastný. Jeho tvůrčí múza se ztrácela v nedohlednu.

Další recepty

Kokotky se sýrem Krolewski

Na svých cestách po Francii jsem si oblíbil kokotky. Ve Francii nazývané cocottes jsou perfektní, když přijdete na návštěvu k Angličanovi a má pouze šálky na čaj. Ty se totiž dají použít také.

Dobrou chuť! Přidej sýr!

Filip Krolewski

Na návštěvě v La Suisse jsem trávil čas u ohně s přáteli. Rozpékali jsme vše možné - chléb, švýcarskou čokoládu a další. No a mne napadlo přidat sýr. No a vznikly úžasné fondue. Přidej sýr!

Filip Krolewski

Tuhle jsem navštívil svého přítele Andyho Warhola. Seděl nad květákovou polévkou. Dumal, co tomu chybí. Ochutnal jsem a bylo mi to hned jasné. Můj L´Casei. Přidej sýr!

Filip Krolewski

Ve Francii jsem byl považován za tamějšího Casanovu. K učarování žen jsem však místo hůlky používal výtečné sýrové tyčinky. Tajemství tkvělo v mél lahodném sýru Krolewski. Přidej sýr!

Filip Le Kasein Krolewski

Ve Francii jsou považování za největší pochoutku šneci. Ne každý je ale snese. Třeba já je moc nemusím. Proto jsem vymyslel jednoduchý recept, kterým si šneky můžete vynahradit. Přidej sýr!

Filip Le Kasein Krolewski