Back to top

Filip Krolewski

Krolewski L'Casei

Sýr Krolewski Markýz L'casei je opravdovou lahůdkou. Jeho delikátní chuť uspokojí i toho největšího gurmána. Sýr je obohacen o kulturu L.casei, která výrazně přispívá správnému fungování trávení.

Obsah tuku v sušině min. 45 %

Obsah sušiny min. 55 %

Přírodní polotvrdý sýr ementálského typu 

Více na: www.krolewski.cz 

O Filipovi Krolewski

Filip Krolewski měl od mala jednoduchý vkus. Spokojil se s tím nejlepším. Ve svých mladých letech se vydal na francouzský dvůr objevit pravou kulturu a nové styly. 

Umělecké střevo se u něj nezapře. Proto se stal inspirací pro nespočet světových malířů, hudebníků a spisovatelů. Těm pomáhal při jejich tvorbě v časech, kdy postrádali svojí můzu. Pod pseudonynem Le Kasein se tak nesmazatelně zapsal do historie. 

A co jemu pomáhá při tvorbě? "Přidej sýr!" je jeho motto. 

Související příběhy

Kdysi dávno, někdy mezi lety 1500 a 1517, se již vážený Filip Krolewski vydal do Itálie. V té době zde tvořil vousatý umělec Leonardo da Vinci. Filip se rozhodl ho navštívit. 

Kdysi, někdy mezi lety 1900–1929, se Filip vydal do Francie za svým přítelem, malířem Salvadorem Dalí. Ten byl zrovna nešťastný. Jeho tvůrčí múza se ztrácela v nedohlednu.

Další recepty

Lahodná francouzská cibulačka se sýrem Krolewski

Ve Francii se vždycky všechno táhne. Na úřadech se to táhne, s námluvami dam se to táhne, a dokonce i tato cibulačka se táhne. Rozpuštěný sýr ji dodá jemnou oříškovou chuť. Přidej sýr!

Filip Krolewski

Vaječnice - Vyzkoušejte ozvláštněnou verzi známých fondue

Švýcarské fondue asi zná každý. Ale co takovou vaječnici? Když jsem byl ve Francii, míchaná vajíčka byla opravdu hodně zlehka udělané. Krémovost těchto vajíček jsem snoubil se sýrem Krolewski. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Filip Krolewski

 

Soufflé se sýrem si jednoduše zamilujete

Švýcarsko. Země hodinek, výborné čokolády a také skvělých sýrů. Na svých cestách po Evropě jsem tuto destinaci nemohl minout. Naučil jsem se soufflé, které doslova hory (Alpy) přenáší. Přidej sýr!

Filip Krolewski

 

Lahodný špenátový quiche

Na zelený čtvrtek jedině zelené jídlo. Ve Francii jsem se naučil skvělý špenátový quiche, se kterým místní právě dodržují tuto známou tradici. Akorát jsem přidal sýr Krolewski. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Filip Krolewski

Kokotky se sýrem Krolewski

Na svých cestách po Francii jsem si oblíbil kokotky. Ve Francii nazývané cocottes jsou perfektní, když přijdete na návštěvu k Angličanovi a má pouze šálky na čaj. Ty se totiž dají použít také. Přidej sýr!

Filip Krolewski

Na návštěvě v La Suisse jsem trávil čas u ohně s přáteli. Rozpékali jsme vše možné - chléb, švýcarskou čokoládu a další. No a mne napadlo přidat sýr. No a vznikly úžasné fondue. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Filip Krolewski