Back to top

Jiří Krolewski

O Krolewski (45 %)

Krolewski (45 %) je polotvrdý sýr holandsko-švýcarského typu. Smetanově žlutou barvu doprovází jemná oříšková chuť. Vzhled je zvýrazněn typickými oky. Výborně se hodí jako doplněk ke studeným pokrmům, nebo při přípravě teplých sýrových specialit.

Obsah tuku v sušině min. 45 %

Obsah sušiny min. 57 % 

Přírodní polotvrdý sýr ementálského typu

Více na: www.krolewski.cz

O Jiřím Krolewski

Jiří Krolewski jde ve šlépějích svého otce. Již jako malý ryšavý učeň udivoval svojí chytrostí a mírnou roztžitostí. Díky ní se však u Jiříka projevilo neuvěřitelné nadání vytvářet nevědomky úžasné věci. 

Život dobrosrdečného Jiříka je tak provázen objevy a vynálezy. Z každého problému dokáže vybruslit s lehkostí a nonšalancí sobě vlastní. Jeho činy si pamatuje každý do konce života. 

A co mu přitom pomáhá? "Sýr nad zlato!" 

Související příběhy

Přistání na Měsíci

Kdysi, přesněji v roce 1969, se Apollo 11 snášelo k Měsíci. Miliony lidí na Zemi sledovaly přistání, mělo se jednat o jednu z největších událostí historie lidstva. 

Další recepty

Omeleta s ementálem

Služebnictvo mi každé ráno připravuje vydatnou snídani v podobě omelety s ementálem, abych byl dobře naladěn a nestavěla se ten den na náměstí šibenice pro toho, kdo se na mě křivě podívá. Přidej sýr!

Jiří Krolewski

Holandský řízek s bramborem

Každou neděli máme na zámku k obědu řízek. Za ta léta se mi už ale přejedl. Tak mi náš kuchtík nabídl, že můžeme zkusit tak trochu netradiční řízek, na který si přivezl recept z holandského království. Přidej sýr!

Jiří Krolewski

Quesadilla s kukuřicí a fazolemi

I my tady v českém království umíme být světoví. Na zámku si vaříme tuto pochoutku původem z Mexika. Ooooo México, México, sombrero grande Tequilla! Zkuste, nebudete litovat! Přidej sýr!

Jiří Krolewski

Zapečené brambory se dvěma druhy sýra

Co se stane, když smícháte samé dobré věci? Vznikne něco úžasného. Moje maličkost vymyslela lahodný pokrm, který vznikne při smíchání dvou sýrů. Nápad to byl velmi znamenitý.Přidej sýr!

Jiří Krolewski

Cibulový koláč se šunkou a sýrem - Slaný koláč, který vás dostane

Koláč na slano? A proč ne? Recept, který jsem vymyslel při svých cestách českými končinami, je až neobvykle dobrý. Někteří kuchaři v čele s jakousi Magdalénou chtěli znát moje know-how. Tak vám ho říkám teď. Přidej sýr!

Filip Krolewski

Nadýchaná vaječná pomazánka se sýrem Krolewski

Vajíčka, vajíčka, vajíčka. U nás v rodině vznikl tento recept čirou náhodou. Společensky unaven jsem při cestě zakopl a vajíčka....doslova na pomazánku. Doma jsme již přidali jenom sýr Krolewski. Přidej sýr!

Jiří Krolewski