Back to top

Chlebový dort se sýrem Krolewski

Sladkých dortů je ohromné množství. Bohužel se jich však člověk snadno přejí, a tak jsem speciálně pro lidi, co nemusí sladké, vymyslela recept na chlebíčkový dort. A hlavně nezapomeň! Přidej sýr!

Barbora Krolewski

Co potřebujete: 
  • 1 ks kulatého chleba dle chuti
  • 2 zralá avokáda
  • Česnek
  • Sůl
  • 2 balení cottage sýru
  • Sýr Krolewski dle chuti
Postup přípravy: 

Kupte chléb dle chuti, jen musí být kulatý. Připravte si dvě zralá avokáda a kvalitní cottage sýr. Chléb pokrájejte příčně „na placky“.

Patro po patru mazejte střídavě avokádem smíchaným s utřeným česnekem a solí a cottage sýrem. Na patra natřená avokádem pokládejte různé druhy sýru Krolewski.

Až budou všechna patra obložená, nechte dort půl hodiny odležet a můžete podávat.

Související příběhy

Kdysi dávno, někdy mezi lety 1500 a 1517, se již vážený Filip Krolewski vydal do Itálie. V té době zde tvořil vousatý umělec Leonardo da Vinci. Filip se rozhodl ho navštívit. 

Další recepty

Kokotky se sýrem Krolewski

Na svých cestách po Francii jsem si oblíbil kokotky. Ve Francii nazývané cocottes jsou perfektní, když přijdete na návštěvu k Angličanovi a má pouze šálky na čaj. Ty se totiž dají použít také.

Dobrou chuť! Přidej sýr!

Filip Krolewski

Pažitková polévka se sýrem Krolewski

Polévka a pronto! Když jsem byla v Itálii, slýchavala jsem tuto větu poměrně často. Ale co najednou tak rychle? Tato polévka je velmi rychlá a jednoduchá. Zvládne ji každý, a hlavně pronto! Dobrou chuť! Přidej sýr!

Barbora Krolewski

Palačinky z červené řepy se sýrem Krolewski

Moje žena miluje červenou barvu. Miluje ji až tak moc, že by chtěla i všechno jídlo červené. Ale jak na to? Tyto jednoduché palačinky naslano jsou výborné, ale hlavně... jsou červené! Dobrou chuť! Přidej sýr!

Jiří Krolewski

Brambora, Barbora mi vždycky říkavali. Ne, že bych snad vypadala jako brambora, ale díky mým skvělým zapečeným bramborám, po kterých se vždycky jenom zapráší. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Barbora Krolewski

Na návštěvě v La Suisse jsem trávil čas u ohně s přáteli. Rozpékali jsme vše možné - chléb, švýcarskou čokoládu a další. No a mne napadlo přidat sýr. No a vznikly úžasné fondue. Přidej sýr!

Filip Krolewski

Onehdá jsem se vydal za Richardem do Ameriky. Že prý se mi pochlubí s novým receptem. Že prý mek end číz. Výborné, ale něco mi tam scházelo. Náš rodinný 45% sýr. Přidej sýr!

Jiří Krolewski