Back to top

Chlebový dort se sýrem Krolewski

Sladkých dortů je ohromné množství. Bohužel se jich však člověk snadno přejí, a tak jsem speciálně pro lidi, co nemusí sladké, vymyslela recept na chlebíčkový dort. A hlavně nezapomeň! Přidej sýr!

Barbora Krolewski

Co potřebujete: 
  • 1 ks kulatého chleba dle chuti
  • 2 zralá avokáda
  • Česnek
  • Sůl
  • 2 balení cottage sýru
  • Sýr Krolewski dle chuti
Postup přípravy: 

Kupte chléb dle chuti, jen musí být kulatý. Připravte si dvě zralá avokáda a kvalitní cottage sýr. Chléb pokrájejte příčně „na placky“.

Patro po patru mazejte střídavě avokádem smíchaným s utřeným česnekem a solí a cottage sýrem. Na patra natřená avokádem pokládejte různé druhy sýru Krolewski.

Až budou všechna patra obložená, nechte dort půl hodiny odležet a můžete podávat.

Související příběhy

Kdysi dávno, někdy mezi lety 1500 a 1517, se již vážený Filip Krolewski vydal do Itálie. V té době zde tvořil vousatý umělec Leonardo da Vinci. Filip se rozhodl ho navštívit. 

Další recepty

Sýrové kuličky - Rychlé, jednoduché, ale hlavně VÝBORNÉ!

Itálie je plná karbaníků! Zapojila jsem se do jedné takové seance a vyhrála jsem pěkný balík peněz! Vsadili jsem totiž na kule...A rovnou jsem se do nich i pustila, všichni okolo si pochutnali. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Barbora Krolewski

 

Vaječnice - Vyzkoušejte ozvláštněnou verzi známých fondue

Švýcarské fondue asi zná každý. Ale co takovou vaječnici? Když jsem byl ve Francii, míchaná vajíčka byla opravdu hodně zlehka udělané. Krémovost těchto vajíček jsem snoubil se sýrem Krolewski. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Filip Krolewski

 

Nadýchaná vaječná pomazánka se sýrem Krolewski

Vajíčka, vajíčka, vajíčka. U nás v rodině vznikl tento recept čirou náhodou. Společensky unaven jsem při cestě zakopl a vajíčka....doslova na pomazánku. Doma jsme již přidali jenom sýr Krolewski. Přidej sýr!

Jiří Krolewski

 

Rychlovka přímo z Paraguaye

Velikonoce na cestách. Když jsme zakotvili v Paraguayi, nečekaly nás žádné hody. Pomyslným záchranným kruhem byly chipa, která chutnají skvěle a jsou hotové raz dva. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Richard Krolewski

Kokotky se sýrem Krolewski

Na svých cestách po Francii jsem si oblíbil kokotky. Ve Francii nazývané cocottes jsou perfektní, když přijdete na návštěvu k Angličanovi a má pouze šálky na čaj. Ty se totiž dají použít také. Přidej sýr!

Filip Krolewski

Pažitková polévka se sýrem Krolewski

Polévka a pronto! Když jsem byla v Itálii, slýchavala jsem tuto větu poměrně často. Ale co najednou tak rychle? Tato polévka je velmi rychlá a jednoduchá. Zvládne ji každý, a hlavně pronto! Dobrou chuť! Přidej sýr!

Barbora Krolewski