Back to top

Lahodný nakládaný sýr Krolewski

Když jsem brázdil oceány s mořeplavci, potřebovali jsme své potraviny mít dobře uskladněné. Napadlo mě naložit sýr Krolewski do směsi oleje, koření, bylinek, cibule a chilli papriček. Přidej sýr!

Richard Krolewski

Co potřebujete: 
  • 200 g sýru Krolewski v celku
  • 3 chilli papričky
  • Pár kuliček nového koření
  • Pár kuliček pepře
  • Čerstvý rozmarýn
  • Čerstvý tymián
  • 3 stroužky česneku
  • 1 červená cibule
  • Olej – slunečnicový, nebo řepkový
Postup přípravy: 

Sýr Krolewski nakrájejte na kostičky (asi 1×1 až 2×2 cm velké). Oloupanou cibuli nakrájejte na kolečka, česnek oloupejte a rozbijte a tymián oberte z větviček.

Do sklenice postupně skládejte sýr, cibuli a přidávejte i další ingredience. Chilli papričky můžete přidat celé, nebo je nakrájet – podle toho, jak pikantní nálev si přejete.

Až bude sklenice plná, zalijte ji olejem tak, aby vše bylo ponořeno. Sklenicí několikrát bouchněte, aby unikly vzduchové bublinky, a poté ji zavřete. Uložte na 5 až 7 dnů do lednice. Před podáváním nechte několik hodin odstát při pokojové teplotě.

Související příběhy

Kdysi dávno, někdy mezi lety 1500 a 1517, se již vážený Filip Krolewski vydal do Itálie. V té době zde tvořil vousatý umělec Leonardo da Vinci. Filip se rozhodl ho navštívit. 

Další recepty

Omeleta s ementálem

Služebnictvo mi každé ráno připravuje vydatnou snídani v podobě omelety s ementálem, abych byl dobře naladěn a nestavěla se ten den na náměstí šibenice pro toho, kdo se na mě křivě podívá. Přidej sýr!

Jiří Krolewski

Párty sýrové krekry

Na zámku v tomto období pořádáme mnoho bálů, plesů a karnevalů. Když začne být po půlnoci zábava v plném proudu a šlechta je značně rozjařená, přijde vhod tahle malá sýrová pochoutka. Přidej sýr!

Filip Krolewski

Holandský řízek s bramborem

Každou neděli máme na zámku k obědu řízek. Za ta léta se mi už ale přejedl. Tak mi náš kuchtík nabídl, že můžeme zkusit tak trochu netradiční řízek, na který si přivezl recept z holandského království. Přidej sýr!

Jiří Krolewski

Krémová sýrová omáčka

Dlouhou dobu mi trvalo, než jsem objevila jednoduchý a rychlý recept na omáčku, kterým bych nakrmila ty své hladové krky. A když jsem ho vylepšila ještě sýrem Krolewski, není tomu co vytknout.  Přidej sýr!

Barbora Krolewski

Sýrové kuličky - Rychlé, jednoduché, ale hlavně VÝBORNÉ!

Itálie je plná karbaníků! Zapojila jsem se do jedné takové seance a vyhrála jsem pěkný balík peněz! Vsadili jsem totiž na kule...A rovnou jsem se do nich i pustila, všichni okolo si pochutnali. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Barbora Krolewski

 

Vaječnice - Vyzkoušejte ozvláštněnou verzi známých fondue

Švýcarské fondue asi zná každý. Ale co takovou vaječnici? Když jsem byl ve Francii, míchaná vajíčka byla opravdu hodně zlehka udělané. Krémovost těchto vajíček jsem snoubil se sýrem Krolewski. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Filip Krolewski