Back to top

Lahodný nakládaný sýr Krolewski

Když jsem brázdil oceány s mořeplavci, potřebovali jsme své potraviny mít dobře uskladněné. Napadlo mě naložit sýr Krolewski do směsi oleje, koření, bylinek, cibule a chilli papriček. Přidej sýr!

Richard Krolewski

Co potřebujete: 
  • 200 g sýru Krolewski v celku
  • 3 chilli papričky
  • Pár kuliček nového koření
  • Pár kuliček pepře
  • Čerstvý rozmarýn
  • Čerstvý tymián
  • 3 stroužky česneku
  • 1 červená cibule
  • Olej – slunečnicový, nebo řepkový
Postup přípravy: 

Sýr Krolewski nakrájejte na kostičky (asi 1×1 až 2×2 cm velké). Oloupanou cibuli nakrájejte na kolečka, česnek oloupejte a rozbijte a tymián oberte z větviček.

Do sklenice postupně skládejte sýr, cibuli a přidávejte i další ingredience. Chilli papričky můžete přidat celé, nebo je nakrájet – podle toho, jak pikantní nálev si přejete.

Až bude sklenice plná, zalijte ji olejem tak, aby vše bylo ponořeno. Sklenicí několikrát bouchněte, aby unikly vzduchové bublinky, a poté ji zavřete. Uložte na 5 až 7 dnů do lednice. Před podáváním nechte několik hodin odstát při pokojové teplotě.

Související příběhy

Kdysi dávno, někdy mezi lety 1500 a 1517, se již vážený Filip Krolewski vydal do Itálie. V té době zde tvořil vousatý umělec Leonardo da Vinci. Filip se rozhodl ho navštívit. 

Další recepty

Sýrové kuličky - Rychlé, jednoduché, ale hlavně VÝBORNÉ!

Itálie je plná karbaníků! Zapojila jsem se do jedné takové seance a vyhrála jsem pěkný balík peněz! Vsadili jsem totiž na kule...A rovnou jsem se do nich i pustila, všichni okolo si pochutnali. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Barbora Krolewski

 

Vaječnice - Vyzkoušejte ozvláštněnou verzi známých fondue

Švýcarské fondue asi zná každý. Ale co takovou vaječnici? Když jsem byl ve Francii, míchaná vajíčka byla opravdu hodně zlehka udělané. Krémovost těchto vajíček jsem snoubil se sýrem Krolewski. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Filip Krolewski

 

Nadýchaná vaječná pomazánka se sýrem Krolewski

Vajíčka, vajíčka, vajíčka. U nás v rodině vznikl tento recept čirou náhodou. Společensky unaven jsem při cestě zakopl a vajíčka....doslova na pomazánku. Doma jsme již přidali jenom sýr Krolewski. Přidej sýr!

Jiří Krolewski

 

Rychlovka přímo z Paraguaye

Velikonoce na cestách. Když jsme zakotvili v Paraguayi, nečekaly nás žádné hody. Pomyslným záchranným kruhem byly chipa, která chutnají skvěle a jsou hotové raz dva. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Richard Krolewski

Kokotky se sýrem Krolewski

Na svých cestách po Francii jsem si oblíbil kokotky. Ve Francii nazývané cocottes jsou perfektní, když přijdete na návštěvu k Angličanovi a má pouze šálky na čaj. Ty se totiž dají použít také. Přidej sýr!

Filip Krolewski

Pažitková polévka se sýrem Krolewski

Polévka a pronto! Když jsem byla v Itálii, slýchavala jsem tuto větu poměrně často. Ale co najednou tak rychle? Tato polévka je velmi rychlá a jednoduchá. Zvládne ji každý, a hlavně pronto! Dobrou chuť! Přidej sýr!

Barbora Krolewski