Back to top

Výborné sýrové fondue s Krolewski

Na návštěvě v La Suisse jsem trávil čas u ohně s přáteli. Rozpékali jsme vše možné - chléb, švýcarskou čokoládu a další. No a mne napadlo přidat sýr. No a vznikly úžasné fondue. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Filip Krolewski

Co potřebujete: 
  • 600 g sýru L’casei
  • 3 lžíce hladké mouky
  • 1 lžička strouhaného muškátového oříšku
  • ½ lžičky mletého pepře
  • 300 ml suchého bílého vína
  • 1 bageta nebo chleba
  • Třešňovice
  • Škrob kukuřičný
Postup přípravy: 

Nejprve vnitřní stěny kotlíku potřete česnekem a nalijte do něj víno.

Kotlík dejte na plotnu, přidejte pepř, muškátový oříšek a nahrubo nastrouhaný sýr. Směs pomalu zahřívejte a vařečkou míchejte, dokud nezhoustne.

Poté nádobu postavte na ohřívač uprostřed stolu. Do krému vmíchejte 1 lžičku škrobu a třešňovice. Vše dobře promíchejte.

Bagetu nakrájejte na plátky a nasucho opečte. Poté nakrájejte na kostičky, které napichujte na dlouhé vidličky.

Stačí už jen postupně obalovat v sýrovém krému.

Související příběhy

Kdysi dávno, někdy mezi lety 1500 a 1517, se již vážený Filip Krolewski vydal do Itálie. V té době zde tvořil vousatý umělec Leonardo da Vinci. Filip se rozhodl ho navštívit. 

Další recepty

Omeleta s ementálem

Služebnictvo mi každé ráno připravuje vydatnou snídani v podobě omelety s ementálem, abych byl dobře naladěn a nestavěla se ten den na náměstí šibenice pro toho, kdo se na mě křivě podívá. Přidej sýr!

Jiří Krolewski

Párty sýrové krekry

Na zámku v tomto období pořádáme mnoho bálů, plesů a karnevalů. Když začne být po půlnoci zábava v plném proudu a šlechta je značně rozjařená, přijde vhod tahle malá sýrová pochoutka. Přidej sýr!

Filip Krolewski

Holandský řízek s bramborem

Každou neděli máme na zámku k obědu řízek. Za ta léta se mi už ale přejedl. Tak mi náš kuchtík nabídl, že můžeme zkusit tak trochu netradiční řízek, na který si přivezl recept z holandského království. Přidej sýr!

Jiří Krolewski

Krémová sýrová omáčka

Dlouhou dobu mi trvalo, než jsem objevila jednoduchý a rychlý recept na omáčku, kterým bych nakrmila ty své hladové krky. A když jsem ho vylepšila ještě sýrem Krolewski, není tomu co vytknout.  Přidej sýr!

Barbora Krolewski

Sýrové kuličky - Rychlé, jednoduché, ale hlavně VÝBORNÉ!

Itálie je plná karbaníků! Zapojila jsem se do jedné takové seance a vyhrála jsem pěkný balík peněz! Vsadili jsem totiž na kule...A rovnou jsem se do nich i pustila, všichni okolo si pochutnali. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Barbora Krolewski

 

Vaječnice - Vyzkoušejte ozvláštněnou verzi známých fondue

Švýcarské fondue asi zná každý. Ale co takovou vaječnici? Když jsem byl ve Francii, míchaná vajíčka byla opravdu hodně zlehka udělané. Krémovost těchto vajíček jsem snoubil se sýrem Krolewski. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Filip Krolewski