Back to top

Výtečné tyčinky se sýrem Krolewski

Ve Francii jsem byl považován za tamějšího Casanovu. K učarování žen jsem však místo hůlky používal výtečné sýrové tyčinky. Tajemství tkvělo v mél lahodném sýru Krolewski. Přidej sýr!

Filip Le Kasein Krolewski

Co potřebujete: 
  • 2 balení rozváleného listového těsta
  • 1 lžíce plnotučné hořčice
  • Plátkový sýr Krolewski dle chuti
  • 1 vejce na potření
  • Sezamové nebo lněné semínko na posypání
Postup přípravy: 

Listové těsto použijte takové, které se prodává už rozválené na pečicím papíře. Máte tak jistotu, že oba pláty budou stejně veliké.

Na pracovní plochu si rozviňte první plát listového těsta. Nechte jej ležet na pečicím papíru, do kterého je zabaleno, vyrovnejte jej a jemně potřete hořčicí.

Následně pokládejte plátky sýra nebo použijte k posypání sýr strouhaný. Můžete přidat i oblíbené koření nebo čerstvé bylinky. Překryjte druhým plátem listového těsta a oba pláty lehce přitisknětek sobě.

Nakrájejte kolečkem na pizzu nebo rádýlkem na pruhy široké asi 1,5 až 2 cm. Pruhy (jednotlivé tyčinky) stočte a poskládejte na plech vyložený pečicím papírem. Potřete rozšlehaným vajíčkem a posypte lněným nebo sezamovým semínkem, případně mákem nebo hrubou solí.

Pečte v troubě předehřáté na 170 °C, dokud tyčinky nezezlátnou.Při použití plátkového sýra vám sýr určitě vyteče z tyčinky ven, připeče se a bude krásně křupavý. A právě díky tomu si je okamžitě zamilujete.

Buď můžete křupat jen tak, nebo podávat třeba s chilli marmeládou.

Související příběhy

Kdysi dávno, někdy mezi lety 1500 a 1517, se již vážený Filip Krolewski vydal do Itálie. V té době zde tvořil vousatý umělec Leonardo da Vinci. Filip se rozhodl ho navštívit. 

Další recepty

Sýrové kuličky - Rychlé, jednoduché, ale hlavně VÝBORNÉ!

Itálie je plná karbaníků! Zapojila jsem se do jedné takové seance a vyhrála jsem pěkný balík peněz! Vsadili jsem totiž na kule...A rovnou jsem se do nich i pustila, všichni okolo si pochutnali. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Barbora Krolewski

 

Vaječnice - Vyzkoušejte ozvláštněnou verzi známých fondue

Švýcarské fondue asi zná každý. Ale co takovou vaječnici? Když jsem byl ve Francii, míchaná vajíčka byla opravdu hodně zlehka udělané. Krémovost těchto vajíček jsem snoubil se sýrem Krolewski. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Filip Krolewski

 

Nadýchaná vaječná pomazánka se sýrem Krolewski

Vajíčka, vajíčka, vajíčka. U nás v rodině vznikl tento recept čirou náhodou. Společensky unaven jsem při cestě zakopl a vajíčka....doslova na pomazánku. Doma jsme již přidali jenom sýr Krolewski. Přidej sýr!

Jiří Krolewski

 

Rychlovka přímo z Paraguaye

Velikonoce na cestách. Když jsme zakotvili v Paraguayi, nečekaly nás žádné hody. Pomyslným záchranným kruhem byly chipa, která chutnají skvěle a jsou hotové raz dva. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Richard Krolewski

Kokotky se sýrem Krolewski

Na svých cestách po Francii jsem si oblíbil kokotky. Ve Francii nazývané cocottes jsou perfektní, když přijdete na návštěvu k Angličanovi a má pouze šálky na čaj. Ty se totiž dají použít také. Přidej sýr!

Filip Krolewski

Pažitková polévka se sýrem Krolewski

Polévka a pronto! Když jsem byla v Itálii, slýchavala jsem tuto větu poměrně často. Ale co najednou tak rychle? Tato polévka je velmi rychlá a jednoduchá. Zvládne ji každý, a hlavně pronto! Dobrou chuť! Přidej sýr!

Barbora Krolewski