Back to top

Výtečné tyčinky se sýrem Krolewski

Ve Francii jsem byl považován za tamějšího Casanovu. K učarování žen jsem však místo hůlky používal výtečné sýrové tyčinky. Tajemství tkvělo v mél lahodném sýru Krolewski. Přidej sýr!

Filip Le Kasein Krolewski

Co potřebujete: 
  • 2 balení rozváleného listového těsta
  • 1 lžíce plnotučné hořčice
  • Plátkový sýr Krolewski dle chuti
  • 1 vejce na potření
  • Sezamové nebo lněné semínko na posypání
Postup přípravy: 

Listové těsto použijte takové, které se prodává už rozválené na pečicím papíře. Máte tak jistotu, že oba pláty budou stejně veliké.

Na pracovní plochu si rozviňte první plát listového těsta. Nechte jej ležet na pečicím papíru, do kterého je zabaleno, vyrovnejte jej a jemně potřete hořčicí.

Následně pokládejte plátky sýra nebo použijte k posypání sýr strouhaný. Můžete přidat i oblíbené koření nebo čerstvé bylinky. Překryjte druhým plátem listového těsta a oba pláty lehce přitisknětek sobě.

Nakrájejte kolečkem na pizzu nebo rádýlkem na pruhy široké asi 1,5 až 2 cm. Pruhy (jednotlivé tyčinky) stočte a poskládejte na plech vyložený pečicím papírem. Potřete rozšlehaným vajíčkem a posypte lněným nebo sezamovým semínkem, případně mákem nebo hrubou solí.

Pečte v troubě předehřáté na 170 °C, dokud tyčinky nezezlátnou.Při použití plátkového sýra vám sýr určitě vyteče z tyčinky ven, připeče se a bude krásně křupavý. A právě díky tomu si je okamžitě zamilujete.

Buď můžete křupat jen tak, nebo podávat třeba s chilli marmeládou.

Související příběhy

Kdysi dávno, někdy mezi lety 1500 a 1517, se již vážený Filip Krolewski vydal do Itálie. V té době zde tvořil vousatý umělec Leonardo da Vinci. Filip se rozhodl ho navštívit. 

Další recepty

Omeleta s ementálem

Služebnictvo mi každé ráno připravuje vydatnou snídani v podobě omelety s ementálem, abych byl dobře naladěn a nestavěla se ten den na náměstí šibenice pro toho, kdo se na mě křivě podívá. Přidej sýr!

Jiří Krolewski

Párty sýrové krekry

Na zámku v tomto období pořádáme mnoho bálů, plesů a karnevalů. Když začne být po půlnoci zábava v plném proudu a šlechta je značně rozjařená, přijde vhod tahle malá sýrová pochoutka. Přidej sýr!

Filip Krolewski

Holandský řízek s bramborem

Každou neděli máme na zámku k obědu řízek. Za ta léta se mi už ale přejedl. Tak mi náš kuchtík nabídl, že můžeme zkusit tak trochu netradiční řízek, na který si přivezl recept z holandského království. Přidej sýr!

Jiří Krolewski

Krémová sýrová omáčka

Dlouhou dobu mi trvalo, než jsem objevila jednoduchý a rychlý recept na omáčku, kterým bych nakrmila ty své hladové krky. A když jsem ho vylepšila ještě sýrem Krolewski, není tomu co vytknout.  Přidej sýr!

Barbora Krolewski

Sýrové kuličky - Rychlé, jednoduché, ale hlavně VÝBORNÉ!

Itálie je plná karbaníků! Zapojila jsem se do jedné takové seance a vyhrála jsem pěkný balík peněz! Vsadili jsem totiž na kule...A rovnou jsem se do nich i pustila, všichni okolo si pochutnali. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Barbora Krolewski

 

Vaječnice - Vyzkoušejte ozvláštněnou verzi známých fondue

Švýcarské fondue asi zná každý. Ale co takovou vaječnici? Když jsem byl ve Francii, míchaná vajíčka byla opravdu hodně zlehka udělané. Krémovost těchto vajíček jsem snoubil se sýrem Krolewski. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Filip Krolewski