Back to top

Zapečené brambory se sýrem Krolewski

Brambora, Barbora mi vždycky říkavali. Ne, že bych snad vypadala jako brambora, ale díky mým skvělým zapečeným bramborám, po kterých se vždycky jenom zapráší. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Barbora Krolewski

Co potřebujete: 
  • 5 větších brambor
  • 2 lžíce másla
  • 2 stroužky česneku
  • 15 dkg anglické slaniny (plátky)
  • 10 dkg sýru Krolewski (plátky)
  • 5 dkg sýru Krolewski (k nastrouhání)
  • Zakysaná smetana
  • Pažitka
Postup přípravy: 

Rozehřejte si v menším kastrůlku máslo, česnek nakrájejte na plátky a orestujte. Směs vyjměte a zbylý tuk přelijte do misky.

Přichystejte si větší, ideálně podlouhlé brambory. Brambory umyjte, osušte a nakrájejte na tenké plátky tak, abyste je úplně nedokrojili.

Zbylé máslo v mističce osolte a mašlovačkou potřete místa uvnitř všech mezer v bramborách. Poté do každé druhé mezery vložte plátek anglické slaniny a do zbytku sýr Krolewski.

Dejte do trouby na 190 stupňů a pečte asi 90 min.

Pět minut před koncem pečení posypte strouhaným sýrem a nechte ještě chvilku zapéct.

Podávejte se zakysanou smetanou a posypané pažitkou.

Související příběhy

Kdysi dávno, někdy mezi lety 1500 a 1517, se již vážený Filip Krolewski vydal do Itálie. V té době zde tvořil vousatý umělec Leonardo da Vinci. Filip se rozhodl ho navštívit. 

Další recepty

Omeleta s ementálem

Služebnictvo mi každé ráno připravuje vydatnou snídani v podobě omelety s ementálem, abych byl dobře naladěn a nestavěla se ten den na náměstí šibenice pro toho, kdo se na mě křivě podívá. Přidej sýr!

Jiří Krolewski

Párty sýrové krekry

Na zámku v tomto období pořádáme mnoho bálů, plesů a karnevalů. Když začne být po půlnoci zábava v plném proudu a šlechta je značně rozjařená, přijde vhod tahle malá sýrová pochoutka. Přidej sýr!

Filip Krolewski

Holandský řízek s bramborem

Každou neděli máme na zámku k obědu řízek. Za ta léta se mi už ale přejedl. Tak mi náš kuchtík nabídl, že můžeme zkusit tak trochu netradiční řízek, na který si přivezl recept z holandského království. Přidej sýr!

Jiří Krolewski

Krémová sýrová omáčka

Dlouhou dobu mi trvalo, než jsem objevila jednoduchý a rychlý recept na omáčku, kterým bych nakrmila ty své hladové krky. A když jsem ho vylepšila ještě sýrem Krolewski, není tomu co vytknout.  Přidej sýr!

Barbora Krolewski

Sýrové kuličky - Rychlé, jednoduché, ale hlavně VÝBORNÉ!

Itálie je plná karbaníků! Zapojila jsem se do jedné takové seance a vyhrála jsem pěkný balík peněz! Vsadili jsem totiž na kule...A rovnou jsem se do nich i pustila, všichni okolo si pochutnali. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Barbora Krolewski

 

Vaječnice - Vyzkoušejte ozvláštněnou verzi známých fondue

Švýcarské fondue asi zná každý. Ale co takovou vaječnici? Když jsem byl ve Francii, míchaná vajíčka byla opravdu hodně zlehka udělané. Krémovost těchto vajíček jsem snoubil se sýrem Krolewski. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Filip Krolewski