Back to top

Chipa - Chuť Paraguye se sýrem Krolewski

Rychlovka přímo z Paraguaye

Velikonoce na cestách. Když jsme zakotvili v Paraguayi, nečekaly nás žádné hody. Pomyslným záchranným kruhem byly chipa, která chutnají skvěle a jsou hotové raz dva. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Richard Krolewski

Co potřebujete: 
  • 450 g maniokové mouky/hladké mouky
  • 120 g másla 
  • 4 vejce
  • 225 g sýru Krolewski uzený
  • 1 polévková lžíce semínka anýzu
  • Sůl
  • 120 ml mléka
Postup přípravy: 

Troubu si předehřejeme na 215°C. Ve stolním mixéru necháme pár minut míchat máslo a vejce, do kterého přimícháme nastrouhaný sýr Krolewski a semínka anýzu. Bokem v mléku rozpustíme sůl a přidáme ji do směsi. Poté pomalu přisypejte mouku a nechte míchat, dokud se těsto pěkně nespojí.

Těsto rozdělte na čtvrtiny, z každé části těsta pak uplácejte čtyři stejně velké kuličky, přikryjte je a nechte v lednici na zhruba 20 minut.

Každou kuličku rozválejte na váleček a konce zahněte k sobě do tvaru podkovy. Ty poté vyskládejte na plech vyložený pečicím papírem, nechte mezi nimi dostatek místa, aby se nespekly dohromady. Pečte 20 až 25 minut dozlatova.

Související příběhy

Kdysi dávno, někdy mezi lety 1500 a 1517, se již vážený Filip Krolewski vydal do Itálie. V té době zde tvořil vousatý umělec Leonardo da Vinci. Filip se rozhodl ho navštívit. 

Další recepty

Sýrové kuličky - Rychlé, jednoduché, ale hlavně VÝBORNÉ!

Itálie je plná karbaníků! Zapojila jsem se do jedné takové seance a vyhrála jsem pěkný balík peněz! Vsadili jsem totiž na kule...A rovnou jsem se do nich i pustila, všichni okolo si pochutnali. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Barbora Krolewski

 

Vaječnice - Vyzkoušejte ozvláštněnou verzi známých fondue

Švýcarské fondue asi zná každý. Ale co takovou vaječnici? Když jsem byl ve Francii, míchaná vajíčka byla opravdu hodně zlehka udělané. Krémovost těchto vajíček jsem snoubil se sýrem Krolewski. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Filip Krolewski

 

Nadýchaná vaječná pomazánka se sýrem Krolewski

Vajíčka, vajíčka, vajíčka. U nás v rodině vznikl tento recept čirou náhodou. Společensky unaven jsem při cestě zakopl a vajíčka....doslova na pomazánku. Doma jsme již přidali jenom sýr Krolewski. Přidej sýr!

Jiří Krolewski

 

Kokotky se sýrem Krolewski

Na svých cestách po Francii jsem si oblíbil kokotky. Ve Francii nazývané cocottes jsou perfektní, když přijdete na návštěvu k Angličanovi a má pouze šálky na čaj. Ty se totiž dají použít také. Přidej sýr!

Filip Krolewski

Pažitková polévka se sýrem Krolewski

Polévka a pronto! Když jsem byla v Itálii, slýchavala jsem tuto větu poměrně často. Ale co najednou tak rychle? Tato polévka je velmi rychlá a jednoduchá. Zvládne ji každý, a hlavně pronto! Dobrou chuť! Přidej sýr!

Barbora Krolewski

Palačinky z červené řepy se sýrem Krolewski

Moje žena miluje červenou barvu. Miluje ji až tak moc, že by chtěla i všechno jídlo červené. Ale jak na to? Tyto jednoduché palačinky naslano jsou výborné, ale hlavně... jsou červené! Dobrou chuť! Přidej sýr!

Jiří Krolewski