Back to top

Chipa - Chuť Paraguye se sýrem Krolewski

Rychlovka přímo z Paraguaye

Velikonoce na cestách. Když jsme zakotvili v Paraguayi, nečekaly nás žádné hody. Pomyslným záchranným kruhem byly chipa, která chutnají skvěle a jsou hotové raz dva. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Richard Krolewski

Co potřebujete: 
  • 450 g maniokové mouky/hladké mouky
  • 120 g másla 
  • 4 vejce
  • 225 g sýru Krolewski uzený
  • 1 polévková lžíce semínka anýzu
  • Sůl
  • 120 ml mléka
Postup přípravy: 

Troubu si předehřejeme na 215°C. Ve stolním mixéru necháme pár minut míchat máslo a vejce, do kterého přimícháme nastrouhaný sýr Krolewski a semínka anýzu. Bokem v mléku rozpustíme sůl a přidáme ji do směsi. Poté pomalu přisypejte mouku a nechte míchat, dokud se těsto pěkně nespojí.

Těsto rozdělte na čtvrtiny, z každé části těsta pak uplácejte čtyři stejně velké kuličky, přikryjte je a nechte v lednici na zhruba 20 minut.

Každou kuličku rozválejte na váleček a konce zahněte k sobě do tvaru podkovy. Ty poté vyskládejte na plech vyložený pečicím papírem, nechte mezi nimi dostatek místa, aby se nespekly dohromady. Pečte 20 až 25 minut dozlatova.

Související příběhy

Kdysi dávno, někdy mezi lety 1500 a 1517, se již vážený Filip Krolewski vydal do Itálie. V té době zde tvořil vousatý umělec Leonardo da Vinci. Filip se rozhodl ho navštívit. 

Další recepty

Omeleta s ementálem

Služebnictvo mi každé ráno připravuje vydatnou snídani v podobě omelety s ementálem, abych byl dobře naladěn a nestavěla se ten den na náměstí šibenice pro toho, kdo se na mě křivě podívá. Přidej sýr!

Jiří Krolewski

Párty sýrové krekry

Na zámku v tomto období pořádáme mnoho bálů, plesů a karnevalů. Když začne být po půlnoci zábava v plném proudu a šlechta je značně rozjařená, přijde vhod tahle malá sýrová pochoutka. Přidej sýr!

Filip Krolewski

Holandský řízek s bramborem

Každou neděli máme na zámku k obědu řízek. Za ta léta se mi už ale přejedl. Tak mi náš kuchtík nabídl, že můžeme zkusit tak trochu netradiční řízek, na který si přivezl recept z holandského království. Přidej sýr!

Jiří Krolewski

Krémová sýrová omáčka

Dlouhou dobu mi trvalo, než jsem objevila jednoduchý a rychlý recept na omáčku, kterým bych nakrmila ty své hladové krky. A když jsem ho vylepšila ještě sýrem Krolewski, není tomu co vytknout.  Přidej sýr!

Barbora Krolewski

Sýrové kuličky - Rychlé, jednoduché, ale hlavně VÝBORNÉ!

Itálie je plná karbaníků! Zapojila jsem se do jedné takové seance a vyhrála jsem pěkný balík peněz! Vsadili jsem totiž na kule...A rovnou jsem se do nich i pustila, všichni okolo si pochutnali. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Barbora Krolewski

 

Vaječnice - Vyzkoušejte ozvláštněnou verzi známých fondue

Švýcarské fondue asi zná každý. Ale co takovou vaječnici? Když jsem byl ve Francii, míchaná vajíčka byla opravdu hodně zlehka udělané. Krémovost těchto vajíček jsem snoubil se sýrem Krolewski. Dobrou chuť! Přidej sýr!

Filip Krolewski