Back to top

Kokotky se sýrem Krolewski

Kokotky se sýrem Krolewski

Na svých cestách po Francii jsem si oblíbil kokotky. Ve Francii nazývané cocottes jsou perfektní, když přijdete na návštěvu k Angličanovi a má pouze šálky na čaj. Ty se totiž dají použít také.

Dobrou chuť! Přidej sýr!

Filip Krolewski

Misky naplňte dle chuti
Co potřebujete: 
  • 4 vejce
  • 3 jarní cibulky i s natí
  • 150 g kvalitní šunky
  • 150 ml smetany ke šlehání
  • 100 g sýra Krolewski
  • 45% kousek másla
  • sůl
  • pepř
Postup přípravy: 

Omytou jarní cibulku nakrájejte na kolečka. Šunku na proužky. V pánvičce rozehřejte kousek másla a na něm cibulku i šunku lehce opečte. Lehce osolte a opepřete. Kokotky lehce vymažte máslem a rozdělte do nich směs šunky a jarní cibulky. Nahoru vyklepněte vejce, zalijte několika lžícemi smetany. Osolte a opepřete. Kolem žloutku opatrně naskládejte kousky sýra. Ty můžete klidně dát i mezi vejce a směs šunky s cibulkou. Přikryjte pokličkou a dejte zapéct do trouby vyhřáté na 200 °C. Kokotky nechejte zapékat 8 minut. Poté sundejte pokličku a dopečte, dokud není vajíčko hotové přesně tak, jak chcete. Doporučujeme s lehce tekutým žloutkem. Podávejte s čerstvým pečivem nebo dokřupava opečeným toastovým chlebem.

Související příběhy

Kdysi dávno, někdy mezi lety 1500 a 1517, se již vážený Filip Krolewski vydal do Itálie. V té době zde tvořil vousatý umělec Leonardo da Vinci. Filip se rozhodl ho navštívit. 

Další recepty

Sýrové kuličky - Rychlé, jednoduché, ale hlavně VÝBORNÉ!

Itálie je plná karbaníků! Zapojila jsem se do jedné takové seance a vyhrála jsem pěkný balík peněz! Vsadili jsem totiž na kule...

Dobrou chuť! Přidej sýr!

 

Barbora Krolewski

 

Vaječnice - Vyzkoušejte ozvláštněnou verzi známých fondue

Švýcarské fondue asi zná každý. Ale co takovou vaječnici? Když jsem byl ve Francii, míchaná vajíčka byla opravdu hodně zlehka udělané. Krémovost těchto vajíček jsem snoubil se sýrem Krolewski, a když jsem byl vyslán do Švýcarska na zahraniční cestu, využil jsem tento recept k podmanění si každého švýcarského obchodníka!

Dobrou chuť! Přidej sýr!

 

Filip Krolewski

 

Nadýchaná vaječná pomazánka se sýrem Krolewski

Vajíčka, vajíčka, vajíčka. Takhle vypadají Velikonoce. Každý jich má doma kupu a co s nimi. U nás v rodině vznikl tento recept čirou náhodou. Onehdy, když jsem byl hodovat, stala se mi taková nepříjemnost. Společensky unaven jsem při cestě zakopl a vajíčka....doslova na pomazánku. Doma jsme již přidali jenom sýr Krolewski, trochu koření - a báječná pomazánka byla na světě!

Dobrou chuť! Přidej sýr!

 

Jiří Krolewski

 

Rychlovka přímo z Paraguaye

Velikonoce na cestách. Když jsme zakotvili v Paraguayi, nečekaly nás žádné hody. Pomyslným záchranným kruhem byly chipa, která chutnají skvěle a jsou hotové raz dva.

Dobrou chuť! Přidej sýr!

 

Richard Krolewski

Pažitková polévka se sýrem Krolewski

Polévka a pronto! Když jsem byla v Itálii, slýchavala jsem tuto větu poměrně často. Ale co najednou tak rychle? Tato polévka je velmi rychlá a jednoduchá. Zvládne ji každý, a hlavně pronto! Dobrou chuť! Přidej sýr!

Barbora Krolewski

Palačinky z červené řepy se sýrem Krolewski

Moje žena miluje červenou barvu. Miluje ji až tak moc, že by chtěla i všechno jídlo červené. Ale jak na to? Tyto jednoduché palačinky naslano jsou výborné, ale hlavně... jsou červené! Dobrou chuť! Přidej sýr!

Jiří Krolewski